Janina Šulskienė, pristatomos parodos darbų autorė, pedagogė, gimė 1969 metais Meškalaukio kaime, Pasvalio rajone, gyvena Šiauliuose.
Baigė Šiaulių universitetą. Dirba Šiaulių miesto lopšelyje-darželyje „Sigutė“.
Dalyvauja Šiaulių mieste ir respublikoje organizuojamose parodose.
Lėles pristato, kaip ugdymo priemonę lavinančią vaikų komunikavimo, pažinimo, meninę, socialinę, sveikatos saugojimo kompetencijas.
Lėlės „gyvena“ autorės darbo vietoje. Vaikai, padedami auklėtojų vaidina įvairiausius personažus, kuria jau girdėtas ir naujas pasakas, kartais jos tampa miego draugais. Vaikams patinka gražios ir patogios lėlės. Lėlių pagalba vaikai gali susilieti su savo herojumi, perteikti kiekvieno veikėjo emocijas.
Autorės noras kurti atsirado jau vaikystėje, kuomet jos pirmasis darbelis, parodoje dalyvavo dar besimokant pirmoje klasėje. Pirmoji lėlė – pelytė buvo pasiūta sūnui, daugiau nei prieš dvidešimt
metų. Autorė kuria įvairias lėles: skritulines, pirštinines, lėles-apyrankes, adatines ir kt., tačiau tai ne vienintelis autorės hobis. Ji kuria įvairias ugdymo procesui reikalingas priemones, dekoracijas, gėles iš įvairių medžiagų, mezga, neria.
Lėlės siuvamos iš įvairiausių medžiagų skiaučių, dažniausiai iš gobeleno, jos puošiamos juostelėmis, karoliukais, sagomis, kailiukais, naudojama vilna, guma, dirbtinės akys, įvairių rūšių siūlai ir kt.. Lėlių šukuosenos daromos iš siūlų, kailiuko, kūnai yra užpildomi sinteponu. Medžiagų randama visur: namų ir draugų spintose, taip pat bižuterijos ir specializuotose tekstilės parduotuvėse. Lėlės kūrimas trunka tikrai ilgai. Tai daug kruopštumo reikalaujantis procesas. Lėlės tinka vaikams, nes pagamintos iš minkštų medžiagų, jas lengva pritaikyti kuriant pasakas.
Kiekviena lėlė pasiūta su didžiule meile, kad su jomis draugautų kuo daugiau vaikų. Svarbiausia – kurti džiaugsmą tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Todėl labai daug lėlių ir kitų sukurtų kūrinių yra išdovanota.
Juk kas gali būti geriau už kito žmogaus džiaugsmą, už spindinčias vaikų akis!
Vida Bernotienė, Varputėnų bibliotekos bibliotekininkė
Nėra komentarų