Kada žodžiais gyvais prabilo ilgainiui
Paslaptingos kalvos lygiuos laukuos, —
Nežinomam Žemaitijos piliakalniui
Aš kaip šventovei lenkiuos.
/V. Reimeris. Nusilenkimas piliakalniui/
Lietuvos Respublikos Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad piliakalniai, prie jų esančios gyvenvietės, šventvietės, kapinynai, pilkapiai, senieji keliai yra lietuvių tautos tapatumą stiprinančios vertybės, ir į tai, kad daugelio jų reikšmė iki šiol neįsisąmoninta, o apsauga nepakankama, nutarė 2017-uosius paskelbti Piliakalnių metais.
Lietuvoje buvo renkamas gražiausias, mėgstamiausias piliakalnis. Juo tapo Kernavės piliakalnių kompleksas. 2017 m. birželio 7 dieną Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka Piliakalnių metams skyrė dviračių žygį į Romučių ir Rekčių piliakalnius. Šioje prasmingoje akcijoje dalyvavo projekto „Nežiopsok! Kas dar liko – užfiksuok!“ vykdytojai: bibliotekos skaitytojai ir darbuotojos, Kuršėnų Perkūno draugovės skautai, Romučių bibliotekininkė Janina Butnorienė, Romučių bibliotekos savanoriai.
Savo rankomis pasigaminę ženkliukus su nauja edukacine priemone, ženkliukų gamybos aparatu, palydėti Kuršėnų miesto seniūno pavaduotojos Giedrės Karkalienės, Šiaulių rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorės Neringos Vilčinskaitės-Zavackienės, istoriko, knygų autoriaus Jono Kiriliausko, smagiai dviračiais nuvažiavome prie Romučių piliakalnio. Pasigėrėję gražia aplinka, susipažinę su esančiais objektais ir juos nufotografavę, nukeliavome prie Rekčių piliakalnio.
Nesitikėjome tokio nuostabaus vaizdo: užkopus ant piliakalnio, atsiveria puikus kraštovaizdis, šalia tekančios Ventos vingiai, kalneliai, slėniai. Prieigos kruopščiai sutvarkytos. Nufotografavome aplinką, žygio dalyvius, bibliotekininkė Janina Butnorienė papasakojo abiejų piliakalnių istorijas.
Visa tai bus kaupiama, eksponuojama Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje, viešinama įvairiose žiniasklaidos priemonėse.
Vida Ragauskienė,
projekto vadovė, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė
Nėra komentarų