Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius drauge su Šiaulių rajono vaikais ir jaunimu, 2019 metų liepos-lapkričio mėnesiais, intensyviai buvo pasinėręs į informacines technologijas, populiariąsias medijas ir kompiuterinius žaidimus. Tai dalykai, be kurių šios kartos jaunimas neįsivaizduoja savo laisvalaikio. Šiuo projektu siekta, kad jaunimas ne tik susipažintų, bet ir perprastų, kaip saugiai naudotis, interpretuoti, kurti, teisingai vertinti informaciją jų pamėgtose IT medijose (žaidimuose, socialiniuose tinkluose), o savo suvokimą įprasmintų per vieną iš kūrybinių medijų formų – kompiuterinio žaidimo sukūrimą.
Projektas startavo su skaitmeninių mokymų priemonių naudojimo švietimo konsultante Jolanta Kvedariene, kuri vaikams ir jaunimui skaitė įžanginę teorinę-diskusinę paskaitą „Sutartis su medijomis“. Paskaitos metu jaunieji informacinių technologijų mėgėjai gausiai praturtino žinių bagažą apie žalingo turinio atpažinimą internete, tykančius pavojus kompiuterinių žaidimų pasaulyje, aiškinosi, kaip sukurti saugius ir legalius lavinamuosius ar laisvalaikiui skirtus žaidimus. Sprendė, kaip susitvarkyti su kitomis pagundomis ir pavojais, esančiais kasdieninėse medijose. Teoriniai pasiruošimai vaikams ir jaunimui buvo būtini tolimesnėms projekto veikloms.
Sudėtingiausia, bet daugiausiai vaikų ir jaunimo susidomėjimo sulaukė antroji projekto dalis tai dviejų dienų, dieninė edukacinė-kūrybinė žaidimų kūrimo stovykla. Stovyklos lektorius – programuotojas, Robotikos akademijos mokytojas Karolis Norkūnas ir kiti stovyklos edukatoriai bei informacinių technologijų specialistai, stovyklos dalyvius, supažindino su stovyklos tikslu: per praktinius užsiėmimus išmokti valdyti pagrindinį žaidimų kūrimo įrankį – Unity ir sukurti kompiuterinio žaidimo prototipą. Įveikus visus dviejų dienų iššūkius, lektorių pavestas užduotis, suderinus teorines, technines žinias bei kūrybinį išradingumą gimė ugdomasis žaidimas „Kelionė po Šiaulių rajoną“. Tai žaidimas apie Šiaulių rajone esančias istorines ir kultūrines vertybes: kultūros, gamtos, laisvės paminklus ir piliakalnius. Naujai sukurtu žaidimu gali naudotis visi kompiuterinių žaidimų mėgėjai pasitelkiant kompiuterį ar Android platformas (planšetes, mobiliuosius įrenginius). Prototipas yra atskirtas nuo Unity programos ir patalpintas Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos žaidimų platformoje http://siauliurbiblioteka.su.lt/zaidimai/.
Jaunuoliai užsikrėtę sukurto žaidimo galia, suvokę praktinę medijų ir informacinio raštingumo kūrimo naudą, dar labiau pajautę technologijų pasaulio kūrybinės saviraiškos laisvę, projekto pabaigoje, turėjo išskirtinę galimybę sudalyvauti susitikime su informatiku Žilvinu Ledu. Jis daugiau kaip 8 metus kuria vaizdo žaidimus ir yra vienas iš žaidimų kūrimo studijos „Tag of Joy“ steigėjų bei techninis vadovas, dėsto žaidimų kūrimo kursą Vilniaus universitete bei aktyviai dalyvauja Lietuvos žaidimų kūrėjų bendruomenėje. Susitikimo metu ne tik diskutuota apie kompiuterinius žaidimus, bet ir pristatytas populiariausias Lietuvoje ir užsienyje vykstantis žaidimų kūrimo renginys „LT Game Jam“. O galiausiai išbandytas ir svečio kurtas žaidimas „Herojus nuo šiandien“.
Džiugu, kad biblioteka vykdydama tokios tematikos projektą atliepė šiuolaikinio jaunimo poreikius ir susilaukė didelio susidomėjimo. O pristatant naująjį žaidimą ugdymo įstaigoms sulaukta teigiamų atsiliepimų, kad žaidimą galima naudoti ne tik mokinių ugdymui, bet ir plačiajai visuomenei.
Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėjos pavaduotoja
Nėra komentarų