Spalvotas šešėlis, pasiutęs miegas, aštrus kopūstgalvis, purpurinis kupranugaris, apatiškas it akmuo, migdolinis dangus, vilnonė žiedadulkė…(kūrybinių dirbtuvių metu dalyvių sukurti epitetai ).
Patys netikėčiausi epitetai 2019 m. kovo 9 d. skambėjo Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos organizuojamose kūrybinio rašymo dirbtuvėse „Istorijų pasakojimai“. Užsiėmimą vedė lektorė – rašytoja, žurnalistė Nijolė Koskienė. Šią dieną kūrybinio rašymo dirbtuvės organizuotos ne šiaip sau. Kovo 9-oji – Lietuvos vardo dieną, todėl bibliotekos lankytojai buvo kviečiami kurti pasakojimus, puoselėjant lietuvišką žodį ir mintis.
Pirmoje užsiėmimų dalyje lektorė rekomendavo vertas dėmesio knygas apie kūrybinį rašymą – Laimos Vincės „Rašyti gali kiekvienas“, Sandros Bernotaitės „Laisvojo rašymo elementai“, Austin Kleon „Vok kaip pasiutęs“ bei „Parodyk ką sukūrei“. Jos teigimu, kūrybinis rašymas – tai nuolatinis rašymo įgūdžių tobulinimas. Laisvojo rašymo tekstai, sugulę ant lapo, lavina ne rašymą, o protą. Lektorė sakė: „Visada reikia stengtis rašyti taip, kad rašytum savo geriausiai draugei“. Gerai parašytoje istorijoje vaizdai tarsi atgyja, o personažo jausmai tampa mūsų jausmais.
Antroji kūrybinio rašymo dirbtuvių dalis – dalyvių kūryba. Lektorė susirinkusiems pateikė keletą netikėtų užduočių: iš rankinės ar kišenės išsiimti vieną pasitaikiusį daiktą ir perduoti jį šalia sėdinčiam kaimynui. Dalyviai turėjo sukurti to daikto istoriją. Bibliotekoje įsivyravo tyla, girdėjosi gaudžiantis vėjas už lango ir rašiklių braškėjimas sąsiuvinio puslapiuose. Susirinkusieji noriai skaitė savo sukurtas daikto istorijas ir negalėjo atsistebėti kūrybiškų pasakojimų tekstais.
Dvi su puse valandos pralėkė nepastebėtai. Tai buvo puiki šeštadienio terapija, o užrašytos mintys, faktai tapo dar viena dienos kelione. Užsiėmimo pabaigoje rašytoja dalyviams palinkėjo: „Nebijokite sėti sėklas būsimoms istorijoms“.
Joneta Filinskė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja
Nėra komentarų