Vienas iš svarbiausių Advento laikotarpio simbolių yra iš visžalių medžių šakelių pagamintas vainikas. Vainikas yra ir karaliavimo bei pergalės ženklas. Jau Senovės Romoje ant žaidynių arba karų nugalėtojų galvų buvo dedami laurų vainikai. Advento vainikas skelbia, kad Kūdikėlis, kurio laukiama, yra karalius, savo šviesa nugalintis tamsą. Jis yra apskritimo formos, kuris simbolizuoja amžinybę ir vienybę. Eglės arba pušies šakos išreiškia viltį ir nesibaigiantį amžiną gyvenimą. Vainikus puošia kankorėžiais, gilėmis, šermukšnių uogomis.
Lapkričio 28 dieną susirinkęs nemažas būrys aukštelkiškių pirmiausia pasidalino prisiminimais apie anksčiau darytus adventinius vainikus. Apžiūrėjo įvairiausius siūlomus vainikų gaminimo variantus ir ėmėsi vainikų gamybos. Buvo panaudotos eglės, tujų šakos, dekoratyvinės uogos, žaisliukai, kaspinėliai. Vainikas pavyko puikiai, o bibliotekoje iš karto pasijuto kalėdinė nuotaika.
Baltos sniego pusnys už lango dar labiau padeda suprasti, kad šventės visai ne už kalnų. O jus ar jau aplankė šventinė nuotaika?
Stasė Stonkuvienė,
Aukštelkės bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nėra komentarų